Jízdenky pro jednotlivou jízdu

Vypočítávání ceny jízdného se řídí celkovou dobou jízdy cestujícího a počtem projetých pásem po trase (pásmové zařazení zastávek lze nalézt v jízdním řádu linky). I když bude cestující na své cestě přestupovat, řidič vystaví vždy celkovou jízdenku do cílové destinace, nehledě na počet přestupů.

Pokud tak například cestující nastoupí v malé obci do autobusu, a bude si přát cestovat do Prahy, sdělí řidiči cestu z daného pásma do Prahy a její čas. I když potom cestující bude na své cestě přestupovat ve větším městě, může využít do Prahy kromě autobusu i vlak. Ten je v ceně jízdenky, jelikož při cestě nezáleží na typu dopravního prostředku.

Papírové jízdenky PID je možné zakoupit bez přirážky u řidičů autobusů na všech linkách PID, u průvodčích ve vlacích PID při nástupu ve stanicích, kde není otevřená pokladna, dále v pokladnách železničních stanic (např. Čáslav, Kutná Hora hl. n.). Plný sortiment jízdenek PID nabízí také mobilní aplikace PID Lítačka, díky které je možné si pořídit libovolnou jízdenku z pohodlí domova a není nutné dopředu znát cenu jízdného – ta se vypočítá automaticky podle vyhledaného spojení.

Předplatné jízdné

Pro pravidelné cestování třikrát a více týdně se vyplatí předplatní časové kupony. Ceny jízdného se řídí počtem projetých pásem. K dispozici jsou předplatní kupony měsíční, čtvrtletní nebo roční. Pro možnost využít předplatné jízdné je potřeba mít vystavenu Průkazku PID, čipovou kartu Lítačka nebo jinou bezkontaktní kartu kompatibilní se systémem PID Lítačka.

Průkazku PID pro možnost nákupu papírových kuponů lze zařídit na počkání v Praze ve vestibulech metra a na dalších prodejních místech v Praze. Časové jízdenky (kupóny) k průkazce PID lze pak zakoupit na stejných prodejních místech a též na pokladnách vlakových stanic (např. Čáslav, Kutná Hora hl. n.).

Čipovou kartu Lítačka lze zařídit online nebo osobně na vybraných vlakových nádražích a dále na vybraných prodejních místech v Praze. Místo Lítačky lze jako nosič jízdného PID použít také bezkontaktní platební kartu nebo In Kartu Českých drah. Elektronické jízdné ke kartě zakoupíte online v e-shopu Lítačky bez nutnosti navštěvovat kontaktní místo (s výjimkou cenově zvýhodněných věkových kategorií) a nebo osobně na prodejních místech Lítačky.

Kde koupit jízdenky

Papírové jízdenky PID je možné zakoupit bez přirážky u řidičů autobusů na všech linkách PID nebo v pokladnách železničních stanic (např. Čáslav, Kutná Hora hl. n.). Plný sortiment jízdenek PID nabízí také aplikace PID Lítačka nebo jízdenkové automaty PID.

Informace

Pro telefonické dotazy je k dispozici telefonní linka Zákaznického centra Pražské integrované dopravy: 234 704 560 (pracovní dny 6:00 – 20:00, víkendy a svátky 8:00 – 18:00).

Lítačka

Podrobné unformace nalezneta po kliknutí na odkaz https://app.pidlitacka.cz/