Integrace veřejné dopravy ve spolupráci s Pardubickým krajem a krajem Vysočina bude realizována dne 12. června 2022 (neděle).

Linka 710

Spojení měst Heřmanův Městec, Chrudim a Čáslav zajišťuje páteřní linka 710. Linka je provozována v pracovní dny v intervalu 60 minut v období přepravních špiček a 120 minut v době sedla. Časové polohy jednotlivých spojů jsou přizpůsobeny návaznostem na vlaky linky R9 v Čáslavi pro spojení ve/ze směru Kutná Hora, Kolín a Praha. V případě zpoždění vlaků vyčkají autobusy jejich opožděného příjezdu max. 10 minut. Odpoledne jsou rovněž zavedeny návaznosti ze směru Kutná Hora od linky 381.

V obci Vrdy je vytvořen přestupní bod na linky 782 a 784 ve směru Horka I a Kutná Hora (v obou směrech).

Na lince budou zavedeny tarifní přesahy, kde tarif PID bude platit v trase Čáslav – Heřmanův Městec a tarif IREDO v celé trase Čáslav – Chrudim.

Linky 782 a 784

Linka 784 zajišťuje přímé spojení Kutné Hory s obcemi Nové Dvory, Svatý Mikuláš, Kobylnice, Horka I, Brambory a Vrdy. Vybrané spoje pak zajíždějí až do Čáslavi. Linka je provozována v pracovní dny v intervalu 60 minut v období přepravních špiček a 120 minut v době sedla.

Linka 782 je vedena z Nových Dvorů přes obce Rohozec a Žehušice do Horky I, kde jsou zajištěny návazností s linkou 784 pro všesměrný přestup. Linka dále obslouží části obce Bílé Podolí a Vrdy, kde navazuje na linky 710, 781 nebo 784 ve směru Čáslav. Linka je provozována v pracovní dny v intervalu 60 minut v období přepravních špiček a 120 minut v době sedla.

Linky S27 a 780 – Žleby, Ronov nad Doubravou a Třemošnice

Obě linky obsluhují mezi sídly Žleby a Třemošnice velmi podobné území a proto na nich budou zavedeny vzájemné proklady. Linky S27 i 780 jsou provozovány v pracovní dny v intervalu 60 minut v období přepravních špiček a 120 minut v době sedla. V době špiček budou tedy vedeny spoje v souhrnném intervalu 30 minut a v sedle 60 minut. Tato koncepce napomůže rovnoměrnějšímu rozložení cestujících mezi jednotlivé spoje.

Vlaky linky S27 pravidelně garantovaně navazují na rychlíky linky R9 v Čáslavi ve směru z/do Kutné Hory, Kolína a Prahy.

Na obou linkách bude zaveden kompletní tarifní překryv, kdy jak tarif PID tak i IREDO budou platit v celém úseku Čáslav – Třemošnice.

Linka 781

Linka zajišťuje přímé spojení obcí Vrdy, Vinaře, Žleby a Hostovlice s Čáslaví. Zajišťuje dále lokální vazby zejména pro školní dojížďku do Vrdů i Žleb. Přebírá přímé spoje z místní části Kamenné Mosty ve směru Čáslav.

V obci Hostovlice je vytvořen přestupní bod mezi spoji linky 781 a 740 pro zajištění spojení ve směru Potěhy, Tupadly a Čáslav. Na linky 782 a 784 ve směru Horka I a Kutná Hora (a to v obou směrech).

Linka je provozována v pracovní dny v intervalu 60 minut v období přepravních špiček a 120 minut v době sedla.

Linka 783

Linka zajišťuje přímé spojení obcí Chotisice a Žehušice s Čáslaví. V obci Žehušice jsou zajištěny garantované návazností s linkou 782 pro zajištění vazeb z/do Kutné Hory. Linka je provozována v období přepravních špiček v intervalu 120 minut a v ostatních obdobích dne každé 4 hodiny.

Linky 740 a 741

Linka 740 zajišťuje přímé spojení obcí Drobovice, Tupadly, Potěhy, Bratčice, Hostovlice a Okřesaneč s Čáslaví a Golčovým Jeníkovem. Linka je provozována v období přepravních špiček v intervalu 120 minut a v ostatních obdobích dne každé 4 hodiny. V obci Hostovlice jsou zavedeny garantované návazností s linkou 781.

Linka 741 zajišťuje spojení obcí Drobovice, Tupadly, Schořov, Adamov, Potěhy, Horky, Bratčice, Vlkaneč a Zbýšov s Čáslaví. Ve směru přepravních proudů jsou její spoje proloženy s linku 740 v úseku Bratčice – Čáslav, kde spolu tvoří souhrnný interval 60 minut.