Členové Klubu přátel deskových her Vinice hrají deskovky při různých příležitostech. A tak pokud se zrovna na oblíbenou deskovku nedostane řada při našem klubovém deskohraní, prostě si ji zahrají jinde - třeba na internetu. Oblíbeným herním serverem je BGA (BoardGameArena.com). A tak se stalo, že po včerejším deskohraní si šel Michal "Myšák" Dušek zahrát online BANG!, což je karetní strategická hra pro 4-7 hráčů. V online turnaji se hraje v 5ti hráčích. A vypadá to, že vytvořil zdokumentovaný světový rekord :)

Zde jsou odkazy:

Co je karetní hra BANG!?

Všichni hráči kromě šerifa mají svoji tajnou roli, o které vědí pouze oni sami. Tajně hrají jako: pomocník šerifa, 2 bandité a renegád a svoji roli odkryjí po "zabití". Zatímco role šerifa je všem hráčům známa. Cílem hry je:

  • Šerif a pomocník šerifa mají za úkol zabít všechny ostatní, pomocník při tom může také zahynout, nicméně šerif musí zůstat jako poslední hráč ve hře naživu.
  • Bandité mají za úkol zabít šerifa. V ten okamžik hra končí.
  • Renegád musí zůstat naživu jediný tedy jeho strategií hry je zůstat poslední se šerifem a nakonec nad šerifem zvítězit.

Prostě divoký západ. Hra je plná zvratů i díky mnoha kartám přidávajícím různá vylepšení, přidávají životy, prodlužují nebo omezují vzdálenost k výstřelům, umožňují více výstřelů apod.

Za Klub přátel deskových her Vinice

Michal Dušek a Jan Gerenda