Přelom roku je obdobím, kdy se bilancuje a stanovují se nové plány. Malebná obec Vinaře má za sebou úspěšný rok. Je tu vidět kus práce.

„Podařilo se zrealizovat řadu akcí, na některé jsme získali i dotační prostředky, což je pro náš omezený rozpočet obrovské plus. Díky nové střeše přestalo zatékat do chátrající budovy bývalé školy. Pokud se podaří sehnat peníze, chtěli bychom mj. nechat zpracovat projekt na celkovou rekonstrukci objektu,“ nastínil starosta Josef Brom.

To sousední úřad už se rekonstrukce dočkal. Místní zastupitelé kvůli ní letos pracovali v trochu sparťanských podmínkách, ale výsledek už je na dosah ruky. Budova má novou střechu, byla zateplena, vyměnila se okna a zmodernizovalo se zázemí; zbývá dokončit kancelář. Pak bude k dispozici i nová zasedací místnost, určená pro jednání a také společenské aktivity. Těm chce jít obec naproti a případným organizátorům akcí slibuje podporu.

Pozornost ale není zaměřena jen na opravy budov. Vedle běžné údržby prostranství a zeleně se např. podařilo odtěžit nebezpečný úsek skály ohrožující blízké nemovitosti. Pyšní se také novou ovocnou alejí. „Každý občan si mohl zasadit svůj strom. Přípravné práce, tedy vykopání jam, zajistili vinařští myslivci, účast lidí byla hojná,“ pochvaluje si průběh akce a vzájemnou spolupráci starosta.

Tak jako každá obec se ale i Vinaře potýkají s řadou problémů a ne všechny plány se stihly zrealizovat. Ty chtějí dotáhnout do konce letošního roku a současně připravit další projekty. „Vedle toho dáváme do pořádku i léta nedořešené věci, třeba historicky připlocené pozemky, nebo řešíme ožehavá témata kolem nastavení některých poplatků, které už obec nemůže nadále dotovat ze svého rozpočtu,“ vysvětlil starosta.

Budeme držet palce, aby i ten letošní rok byl úspěšný jako ten loňský.


Autor: Hana Veselá
Vyšlo v Kutnohorském deníku 28. 1. 2020
Zdroj: https://kutnohorsky.denik.cz/ctenar-reporter/vinare-ukoncily-aktivni-rok-zahalet-nebudou-ani-letos-20200128.html

Bankovní spojení

Bankovní účet: 174635647/0300 ČSOB

IČO: 00236578
DIČ: Obec není plátcem DPH

Úřední hodiny

Středa od 18:00 do 19:00 hod.
Ostatní dny možnost dle dohody.

Kontakt

Adresa: Vinaře 44 (pošta Čáslav), 286 01
Datová schránka ID: terby5j
Telefon: +420 607 769 616
Email: ou@vinare.cz
Web: http://www.vinare.cz

Běží na PRO Samosprávu